Bezúdržbový cihlový či kamenný plot

Postavit si krásný plot okolo vlastního domu je v našich končinách jakousi nezbytností.

Základní materiály pro zděné ploty jsou cihly a kámen. Při stavbě zděného plotu je nutné v celé jeho délce zhotovit základy zasahující do nezámrzné hloubky, která je různá v závislosti na typu zeminy. Sloupky tvořící zděný plot mohou být z cihel, betonových bloků, z kamene atd.

Ploty ze starých cihel

Mohlo by se zdát, že levné ploty je možné postavit ze starých cihel. Ve skutečnosti je tomu tak pouze v případě, že si takovýto plot budete stavět svépomoci sami a budete mít k dispozici celé staré cihly. Zapomenout nelze ani na lepidlo, kterým budete cihly dávat k sobě. Mnohé tenčí ploty navíc potřebují i armatury k tomu, aby byly maximálně pevné a bytelné.

Prefabrikované ploty

Jestliže se nechcete dlouho zdržovat s větším množstvím cihel, pak jsou ideální prefabrikované součásti velkých rozměrů prodávané na ploty. Často se vše řeší tak, že se plot jednoduše postaví, a až potom se na něj dává obložení v imitaci cihel. Na první pohled takovýto plot vypadá, jako by byl postaven vyloženě z cihel.

Cihlové ploty na klíč

Dodáme Vám kvalitu v krátkém čase za příznivou cenu.

Kamenný plot

Kámen je jedním z nejstarších stavebních materiálů a v historii byl používán hlavně na stavbu domů, hradů a hlavně plotů a opevnění.  Kamenné ploty jsou variantou k hojně používanému betonu.

Estetika

Postavit kamenný plot je umění a odborníci, kteří stavějí tyto ploty, pečlivě skládají kameny k sobě tak, aby zeď z nich postavená byla pevná a nehroutila se. Vzhledem k tomu, že kameny se objevují v mnoha barvách a tvarech, mohou tak stavitelé jejich kombinací docílit dokonalého estetického splynutí s okolní krajinou.

Údržba

Kamenné ploty jsou neuvěřitelně odolné a nevyžadují žádnou údržbu. Kamenný plot nebude slábnout a neohrozí ho ani žádné povětrnostní podmínky.

Čas

Postavit kamenný plot je velmi časově náročné a pracné. Ti, kdo staví kamenné ploty, musí strávit spoustu času hledáním správných kamenů a jejich umísťováním do správných míst.

Stavitelé

Firmy nebo jednotlivci, kteří se stavbou kamenného plotu zabývají, jsou velice nákladní, jelikož stavba takovéhoto plotu je náročnou a zdlouhavou prací.